• SKC - podziękowania

• Szkolne Koło Caritas składa ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki w ramach Ogólnopolskiej Akcji Dzień Pluszowego Misia Fundacji MamMarzenie pod patronatem redakcyjnym RMF FM.

Zbieraliśmy dla małych pacjentów szpitalnych nowe: maskotki, zabawki, gry i materiały plastyczne.

• NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada to szczególny dzień dla nas Polaków, szczególny dla całej naszej społeczności szkolnej.
            Dzień, w którym doceniamy wolność słowa i wiary, w ķtórym czujemy się dumni z naszej polskości,
            polskiego języka, tradycji i historii.

Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy piękną Mszą Świętą w kościele św. Anny, następnie udaliśmy się na dziedziniec szkoły na uroczyste poświęcenie Muralu ku czci naszej Patronki - Bł. Alicji Kotowskiej, która 11 listopada 1939 roku została zamordowana w Lesie Piaśnickim.

Mural wykonała pani Dorota Łysoń.

Na tle błękitu Oceanu widzimy postać siostry Alicji, różaniec i piękny cytat:

"W Nim żyć, zatopić się jak kropla wody w Oceanie Jego Miłosierdzia".

W naszych szkolnych progach gościliśmy Siostrę Prowincjałkę Sylwię Kochanowską, która uroczyście przecięła biało-czerwoną wstęgę przed naszym szkolnym Muralem

Uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy zaprezentowali nam przedstawienie na temat drogi Polski do odzyskania niepodległości. Pokazali w jaki sposób każdego dnia dbać o nasz kraj, nasz język, naszą historię, abyśmy już nigdy nie musieli walczyć o wolność.

Bądźmy dumni zawsze z tego,że jesteśmy Polakami!