• VII edycja konkursu "Do hymnu!'

• Cała nasza szkoła wzięła dzisiaj udział w konkursie "Do Hymnu"

Pod batutą pani Karoliny Szczepańskiej, nasi uczniowie wykonali takie utwory jak:

• Bogurodzica
            • Pieśń Powstańców 1683r.
            • Mazurek Dąbrowskiego
            • Hymn Szkoły

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszych szkolnych murach znakomitych Gości: Prezydenta Wejherowa pana Krzysztofa Hildebrandta oraz zastępcę prezydenta pana Arkadiusza Kraszkiewicza

Przesłuchanie naszego występu odbyło się w obecności konkursowego Jury w składzie:

prof. Aleksandra Grucza-Rogalska i prof. Roman Grucza

Nasi uczniowie - ubrani w stroje galowe, z patriotycznymi kotylionami na sercach , pięknie wyśpiewali powyższe utwory

Nie zabrakło również naszych regionalnych, kaszubskich akcentów, harcerskich zuchów oraz przepięknej scenografii rycerskiej epoki nawiązujących do walecznych Polaków.

Dzisiejszemu konkursowemu występowi przysłuchiwali się rodzice i dziadkowie naszych uczniów, a także zaproszeni Goście: wicestarosta Witold Reclaf, przedstawiciele Towarzystwa Kurkowego, Ojciec Gwardian z Klasztoru Ojców Franciszkanów oraz nasze Siostry Zmartwychwstanki, w tym Siostra Prowincjałka s.Sylwia Kochanowska oraz Przełożona wejherowskiego zakonu s.Rafaela Kazyaka.

Dzieciom gratulujemy wspaniałego występu pani Karolinie brawa za przygotowanie uczniów, klas 1-8, a wszystkim nauczycielom za pomoc w organizacji i przygotowaniu dekoracji

Zaproszonym Gościom dziękujemy za przybycie!